Вшановуємо Ніла Хасевича

25 листопада 2022 року – день, який наповнив нас новими емоціями, історичними фактами і правдою про надзвичайно сильну постать,  незламного українця, талановитого художника – графіка Ніла Хасевича!

Ми побували  в селі Сухівці, на хуторі , поблизу якого у криївці прийняв свій останній бій з НКВС та загинув  справжній патріот України, незламний борець за волю і незалежність українського народ, активний політичний і громадський діяч , член  ОУН – Ніл Хасевич!

Член УПА , який у підпіллі керував друкарнею повстанців, талановитий графік, що  створював потужні агітаційні листівки , підпільні видання для повстанців .

Його  зброєю  був олівець , фарби та різець. Ніла Хасевича вважали найнебезпечнішим ворогом радянської влади! Він , худорлявий молодий чоловік , який  втратив ногу через трагічні обставини, своїми художніми роботами піднімав дух українців, спонукав їх до боротьби з окупаційною владою! Він боровся до останнього подиху за наше світле , вільне та щасливе майбутнє!

У нього був вибір: безбідно жити за кордоном, мати гроші, славу, безтурботне життя. Проте він обрав надзвичайно складний шлях боротьби за волю України !

   На пагорбі , серед безкрайніх просторів полів, у обіймах кущів калини, в тихому підпільному місці , мов та  криївка, – стоїть пам’ятник Нілу Хасевичу. 

Учні 11-Б класу поклали квіти , заспівали Гімн України, віддавши  шану Великому українцю!

Героїчна історія життя Великого  українця мотивує, вселяє незламну віру в перемогу України , надихає , примушує думати, робити правильний вибір в житті, долати труднощі , боротися , не коритися і перемагати!

Учні 11-Б щиро вдячні Куделі Петру Івановичу, директору Рівненського ліцею «Колегіум», за неймовірні уроки  історії , уроки – подорожі , уроки – екскурсії , уроки – походи стежками рідного краю, уроки життєвої мудрості та правди !

Цінуємо , завжди пам’ятатимемо!

Пшебільська Дарина, учениця 11-Б класу

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Перейти до панелі інструментів