#OlympicLab в Рівненському НВК «Колегіум»

2021 рік особливий – це рік Олімпійських та Паралімпійських ігор. Традиційно в цей час учні колегіуму підтримують найкращих спортсменів Рівненщини, які представляють нашу державу на найпрестижніших спортивних змаганнях у світі: Олімпійських та Паралімпійських іграх. Шкільний проект під назвою «Олімпійська листівка» уже кілька років успішно існує, даючи можливість школярам втілити в малюнках та текстівках найкращі побажання, а спортсменам – додати позитиву та хорошого настрою перед початком найвідповідальніших стартів. Цього року такі листівки разом зі спортсменами-паралімпійцями побували в олімпійському Токіо! Протягом усіх змагань школярі слідкували за виступами рівнян та палко за них вболівали. Тож по закінченню Паралімпіади, учні з нетерпінням чекали на повернення спортсменів додому та сподівалися на зустріч уже в приміщенні школи. І вона відбулася. У гості до школярів завітали титуловані дзюдоїсти Рівненщини, заслужені майстри спорту України з дзюдо серед спортсменів з вадами зору, неодноразові переможці та призери чемпіонатів і Кубків України, Європи, світу та Паралімпійських ігор Ірина Гусєва, Юлія Іваницька (Галінська), Наталія Ніколайчик, Олександр Назаренко та тренер Національної збірної команди України з дзюдо серед спортсменів з вадами зору Іван Іваницький.

Протягом тижня на уроках фізичної культури школярі знайомилися з історією паралімпійського руху в світі та Україні, подивились відеоролик НОК України «Олімпійські та людські цінності», дізналися багато цікавої інформації. Зокрема про те, що напередодні проведення Заходу в колегіумі у Києві у межах Загальнонаціональної акції «Зірка України», трьом спортсменам-паралімпійцям було вручено іменну зірку. Імена людей, завдяки яким в історії сучасного українського спорту з’явилися нові яскраві сторінки, тепер увічнено на «Алеї зірок». Це – Віктор Смірнов, Олена Юрковська та Максим Крипак, який цього року був визнаний найкращим спортсменом Паралімпіади-2021. Фото й автографи цих «зірок» люб’язно передав Рівненському навчально-виховному комплексу «Колегіум» президент Національного комітету спорту інвалідів України, президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич. А надана література та сувенірна атрибутика, яка тепер допоможе більше дізнатися про Паралімпійські ігри, поповнять олімпійський куточок школи.

Тож до зустрічі з іменитими спортсменами школярі були добре підготовлені.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Відділення Національного олімпійського комітету України в Рівненській області, директор КЗ «ОЦФЗН «Спорт для всіх» Микола Петренчук. Він розповів про ідею проекту  #OlympicLab, що впроваджує НОК України та наголосив на важливості теми зустрічі:

  • Цей модуль – «Олімпійські та людські цінності», допоможе вам більше дізнатися про важливість навчання упродовж всього життя, про мотивацію та наполегливість у досягненні високих результатів. Гарним прикладом у цьому стане досвід провідних спортсменів-паралімпійців Рівненщини, які сьогодні, не дивлячись на свою зайнятість, знайшли час для цієї зустрічі, – зауважив він на завершення.
  • Більшість присутніх дітей багато знають про історію Олімпійських ігор, про їх минуле та сьогодення, адже саме цей навчальний заклад відноситься до всеукраїнської мережі шкіл олімпійської освіти. Поповнити свої знання про корисність занять спортом та здоровий спосіб життя допоміг сьогоднішній модуль #OlympicLab.  

Цікаві запитання та відверті відповіді спортсменів дали можливість учасникам Заходу ближче познайомитися з гостями. Так, Юлія Іваницька розповіла цікаву історію зі спортивного життя, Ірина Гусєва виявляється у дзюдо потрапила випадково, улюбленим прийомом у Олександра Назаренка є кидок через стегно, Іван Іваницький зізнався, що коли був спортсменом, то менше хвилювався, а ніж тепер, коли став тренером, а Наталія Ніколайчик навчалася саме в цій початковій школі, де відбувається сьогоднішнє спортивне свято. 

Теплий прийом, запальні танці та музичний номер, допитливі запитання та справжні паралімпійські нагороди для багатьох дітей стали справжньою спортивною подією.

Спортсмени зізналися, що вже давненько не доводилося так багато роздавати автографів та фотографуватися, а школярі ніяк не хотіли розставатися з гостями та паралімпійськими медалями.

На завершення спортивного свята школярі колегіуму подарували спортсменам торт, випечений та оздоблений спеціально під цей Захід, що не аби як здивувало самих спортсменів. У свою чергу спортсмени подарували олімпійські сувеніри, які привезли з Японії.

Завершився Захід врученням олімпійських подарунків від НОК України всім учасникам, а провів свято вчитель фізичної культури Олег Левенець.

Олег Левенець

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Перейти до панелі інструментів