В умовах реформування української освіти та створення нової української школи актуальності набуває модернізація іншомовної освіти . З метою удосконалення фахової майстерності вчителів іноземної мови, розширення арсеналу педагогічних методів та прийомів формування лінгвістичної та комунікативної компетентностей молодого покоління українців, формування ключових компетентностей особистості 27 лютого 2019 року на базі Рівненського НВК «Колегіум» відбувся семінар-практикум для вчителів німецької мови міста.

Учасниками семінару стали представники 14 загальноосвітніх закладів Рівного, в яких вивчається німецька мова. Експерес-портрет Рівненського НВК «Колегіум» здійснила заступник директора А.Воротеляк, яка  акцентувала увагу на історії дослідно-експериментальної роботи закладу.

У  теоретичній частині методист КУ «Рівненський міський методичний кабінет» Ю.Кінжалова  виокремила шляхи формування ключових  компетентностей  учнів на уроках німецької мови  в умовах модернізації іншомовної освіти. Вчитель німецької мови РГГ Л.Попенко провела методичний практикум  з елементами тренінгу «Впровадження сучасних методів та прийомів навчання німецької мови», з актуалізацією на технології «7 Revolutionen, die die Schule und die Bildung wandeln».  Педагоги міста активно долучилися до тренінгу, який мав як дидактико-методичний так і мовний напрям та отримали навчальні матеріали для використання  у педагогічній практиці.

У практичній частині семінару вчитель німецької мови Рівненського НВК «Колегіум» Ю .Тарасенкова провела демонстраційний урок в 9 класі «Die Reise. Verkehsmittel» з подальшим аналітичним коментарем. Урок отримав високу оцінку колег та методиста КУ«Рівненський міський методичний кабінет» Ю.Кінжалової.  Колеги відзначили широкий спектр методів та прийомів , що продемонструвала Ю.Тарасенкова на уроці за технологією розвитку критичного мислення.

Як підсумок семінару учасники виробили рекомендації та заповнили анкети-відлуння, в яких відзначили актуальність теми, змістовність теоретичної та практичної частини, науковість та практичну спрямованість усіх етапів роботи методичного заходу.

Рекомендації семінару-практикуму вчителів німецької мови

  1. Актуалізувати вимоги Державного стандарту щодо уроку німецької мови та реалізації інтегрованих змістових ліній.
  2. Дотримуватися вимог до сучасного уроку іноземної мови відповідно до завдань Нової української школи.
  3. Формувати в учнів комунікативну компетентність, що забезпечується лінгвістичним, мовленнєвим та соціокультурним досвідом.
  4. Використовувати проектні, інтерактивні, ІКТ технології, розвиток критичного мислення з метою формування ключових компетентностей учнів.
  5. Впроваджувати у практику педагогічної діяльності сучасні технології навчання іноземним мовам відповідно до «7 Revolutionen, die die Schule und die Bildung wandeln».

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Перейти до панелі інструментів