Одним  із  основних  напрямів  олімпійської  освіти,  що  перебуває  у  полі  зору  Національного  олімпійського  комітету  України  та Олімпійської  академії  України,  є  поширення  знань  серед  дітей  та учнівської молоді про олімпійський спорт, його цінності, багату історію, кращих представників світової та української спортивної еліти.

Проведення «Олімпійських уроків» у Рівненському  навчальновиховному комплексі  «Колегіум» стало уже доброю традицією. Сюди часто навідуються спортсмени, щоб зацікавити його вихованців своїми видами спорту. Цього ж разу учні закладу разом з учителем  фізкультури Олегом Левенцем самі  завітали у гості на запрошення Національного олімпійського комітету України до Києва.

Ця поїздка була особливою, адже на них чекала зустріч з легендарною Ніною Антонівною Бочаровою – Почесним громадянином міста Києва, Заслуженим майстром спорту СРСР, дворазовою олімпійською чемпіонкою зі спортивної гімнастики Ігор ХV Олімпіади 1952 року.

З нетерпінням учні колегіуму очікували на цю зустріч. Розпочався захід зі слів головного спеціаліста управління олімпійського руху НОК України Олени Пахольчик, яка привітала рівнян в Олімпійському домі, сказавши, що такі зустрічі викликають у дітей інтерес до занять спортом, а можливість поспілкуватися з легендарною спортсменкою – унікальна.

Розпочалося все з презентації учнями свого краю та детальної розповіді про діяльність школи олімпійської освіти. Познайомившись з роботою закладу Ніна Бочарова зауважила: «Я дуже вражена усім побаченим, тому що не знала, що у Рівному є така школа в якій проводиться така велика робота». Далі настала черга знайомства учнів колегіуму з уславленою чемпіонкою. З перших хвилин спілкування стало зрозумілим, що школярів цікавить буквально все, питання були не лише про спортивну кар’єру, а й про особисте життя, інтереси, уподобання тощо. Учнів цікавили розпорядок дня та харчування, дитячі мрії та перші змагання, як вдалося пережити голодомор та війну,– на всі запитання Ніна Антонівна дала вичерпні відповіді. Під час розмови з дітьми уславлена спортсменка розповіла їм про своє життя, злети і падіння, поділилася досвідом виступів на змаганнях найвищого рівня, дала дітям поради щодо ведення здорового способу життя.

Для поважного гостя та представників Національного олімпійського комітету України школярі підготували імпровізований концерт, прочитали вірші, продемонструвавши свої таланти. Наприкінці заходу учні колегіуму подарували присутнім сувеніри з логотипом Рівного, фотоальбом зі світлинами рідного краю. Без подарунків не залишилися й самі учасники зустрічі, які отримали від НОК пам’ятні подарунки. Разом з тим, на згадку про незабутню подію, теплу зустріч і спортивне свято діти, окрім яскравих емоцій, залишили собі автографи і спільні фотографії з першою олімпійською чемпіонкою в історії України – Ніною Бочаровою.

Стояти поруч із зіркою українського спорту, отримати від неї автограф та фото на згадку, залишаться у пам’яті рівнян на довгі роки, а вихованцям колегіуму ця зустріч дасть новий поштовх у вивченні історії олімпійського руху України та світу, а також стане хорошим стимулом для занять фізичною культурою та спортом і матиме позитивний вплив на молоде підростаюче покоління школи.

«Дуже приємно, що НОК України запрошує на такі зустрічі, які сприяють вихованню учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху. Ми сподіваємося, що така співпраця буде успішно продовжена й надалі і сприятиме вихованню здорової та успішної української молоді, роблячи вагомий внесок у розвиток олімпійської освіти та здорового способу життя в Україні», – сказав учитель фізичної культури Олег Левенець.

На заході були присутні представники Національного олімпійського комітету України: головні спеціалісти управління олімпійського руху Олена Пахольчик та Вікторія Веселова, а також  начальник міжнародного відділу Неля Дем’янець.

Адміністрація закладу щиро вдячна НОК України за гостинний прийом, а також  щирі слова подяки висловлює головному спеціалісту управління олімпійського руху – Олені Пахольчик за безпосередню організацію та проведення зустрічі з першою олімпійською чемпіонкою України Ніною Бочаровою.

Поїздка учнів колегіуму відбулася за сприяння та підтримки голови Відділення НОК України в Рівненській області Миколи Петренчука та директора Рівненського навчально-виховного комплексу «Колегіум» – Петра Куделі.

 

 

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Перейти до панелі інструментів