Колись давно – майже півтораста років тому,

коли й прабабусі твоєї не було ще на світі, –

жила собі в Англії дівчинка на ймення Аліса Ліддел…

 

Аліса мала тата, маму, двох сестричок і кицьку Діну. А ще вона мала гувернантку, яка мешкала в них у домі спеціально, аби навчати сестричок Ліддел добрих манер. Бо ж не так-то воно легко навіть якщо ти вже опанувала всі чотири арифметичні дії й умієш провідміняти іменник “миша”, – запам’ятати назубок усі незліченні правила щоденної ґречності: як робити при знайомстві кніксен, і як за столом ніколи не брати першого кусня собі (навіть коли на солодке подають сливовий пудинґ!), і як ніколи не забалакувати першою до дорослих, а мовчати, доки вони самі не заговорять до тебе, і як розмовляти правильною й гарною мовою, без жоднісінького слова-паразита (ти ж знаєш, як важко їх позбутися, усіх отих “ну” і “карочє”)… На кожен твій крок існує якесь неписане правило: порушиш – зостанешся не тільки без десерту, а й без обіду взагалі!

Атож, тогочасною Англією правила королева Вікторія, і правила вона довше за будь-кого з британських королів – аж шістдесят чотири роки: від 1837-го по 1901-й, так що ціла та доба згодом дістала в історії назву “вікторіанської”. Коли англійці тепер кажуть на щось чи на когось “вікторіанський”, це те саме, що сказати – незворушний і застебнутий на всі ґудзики.

 

Ось у таку добу й випало жити Алісі Ліддел. І саме на цю тему

іноземний відділ обласної бібліотеки влаштував для учнів колегіуму урок англійської мови за мотивами оповідання Л. Керолла ”Аліса в країні Чудес”.

Діти дізналися історію написання твору, познайомилися з героями, пограли у вікторину і насолодитися переглядом мультфільму про Алісу. Учні весело провели позаурочний час і збагатили свої знання з англійської мови та літератури.

Снується нитка спроквола
Моєї диво-казки,
Вже й сонечко ясне сіда –
Доходить до розв’язки…
Гайда додому, день погас
І ніч вдягає маски.

Алісо, казку давніх днів
Сховай до сивини
В тім тайничку, де бережеш
Дитячі любі сни,
Немов прочанин квітку з піль
Своєї сторони!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Перейти до панелі інструментів