16 листопада 2016 року вчитель фізики Віталій Шевчук прийняв участь у семінарі в Лабораторії МАНЛаб (науково-дослідницька лабораторія НЦ МАНУ) у складі делегації вчителів Рівненського району та м. Рівного.

Семінар пройшов у нетрадиційній формі: були організовані демонстрації можливостей сучасного навчального обладнання, наукові конкурси, живе спілкування із керівником лабораторії Ігорем Чернецьким. МанЛаб – це лабораторний комплекс Національного центру “Мала академія наук України”.

Учасникам семінару вдалося не лише побачити обладнання, а й спробувати його в роботі власноруч. МанЛаб використовує наукове та навчальне обладнання українських виробників та провідних виробників світу “Phywe”, “Furier”, “National Instrument”, “Celestron” та ін.

Наприклад, ми мали змогу побачити в роботі дифузійну камеру для спостереження треків альфа-частинок (а також електронів та мюонів) в реальному часі. Вдалося зняти відео із цим процесом (відео зняте телефоном):

Атмосфера заходу була відкритою, щирою та позитивною. Учителі дізналися про ті можливості для саморозвитку та самовдосконадення, що можуть бути надані центром ManLab.

Лабораторний комплекс спеціалізується на дослідженнях у галузях природничого напрямку: фізика, хімія, біологія, географія, астрономія.

Ця зустріч надихнула нас на ідею змін підходів до процесу навчання з метою підвищення ефеективності та актуальності освітнього процесу.

Лабораторія МанЛаб містить:

  • фізичну лабораторію;
  • хімічну лабораторію;
  • біологічну лабораторію;
  • астрономічний майданчик;
  • мінералогічну лабораторію.

У цих лабораторіях регулярно займаються діти-члени МАН, а також звичайні школярі, що цікавляться наукою.

Варто зауважити, що МанЛаб пропонує допомогу у наукових та навчальних дослідженнях учням шкіл України в дистанційному (можна замовити проведення експерименту , спостерігати його в онлайн, отримати усі вихідні експериментальні дані в електронному вигляді) та очному режимі.

024 my ya

 

Відео з каналу ManLab:

Атмосфера заходу була відкритою, щирою та позитивною.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Перейти до панелі інструментів