30 квітня 2014 року у НВК «Колегіум» відбулася щорічна науково-практична учнівська конференція. Результати власної науково-дослідницької роботи представили учні колегіантських (10-11-х) класів.
Відповідно до Статуту НВК «Колегіум» кожен учень 10-11 класу повинен здійснювати науково-пошукову роботу. Така вимога спрямована на підготовку старшокласників до навчання у ВНЗ. Наукова робота – шлях до саморозвитку та самореалізації. У тісній співпраці із педагогами, науковцями, однолітками молоді люди поглиблюють знання з різних галузей, розвивають навички комунікації, уміння проведення наукових досліджень, створюють умови для самовизначення, соціалізації та профорієнтації.
Учнівська конференція розпочалася з урочистої частини та пленарного засідання, під час якого учасники конференції заслухали виступи переможців І,ІІ та ІІІ етапів конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт МАН Сопронюк Тетяни, Куделі Богдана, Кучерук Катерини та Бондаря Василя.
Після пленарного засідання учасники конференції працювали у секціях: «Філологічна», «Мистецтвознавство», «Суспільна», «Природнича», «Математика та інформатика». Цьогоріч наукові роботи захищали 32 учні 10-х класів, 9 одинадцятикласників, а також 12 учнів 9-х класів, які виявили бажання спробувати власні сили в науковій сфері.
До учнівської науково-практичної конференції було видано збірку наукових тез колегіантів, у яку увійшли матеріали з різних галузей життя: медицини, психології, педагогіки, наук про Землю, економіки, фольклористики, філософії, математики та інформатики, іноземних мов, етнології, української мови та літератури, історії та релігієзнавства – загалом 58 колегіантів опублікували наукові матеріали.
Наукові роботи колегіантів оцінювали предметні комісії. До складу журі секцій увійшли педагоги НВК «Колегіум», які оцінювали виступи з наступними критеріями:
– аргументованість вибору теми дослідження;
– чіткість, логічність, послідовність, грамотність викладення матеріалу;
– компетентність учасника, вичерпність відповідей ;
– культура мовлення, вільне володіння матеріалом;
– наявність і доцільність додаткового матеріалу (презентація, схеми, таблиці, малюнки);
– кваліфіковане ведення дискусії (змістовність заданих запитань, вичерпність відповідей).
Переможцями захисту науково-дослідницьких робіт стали наступні колегіанти:
Шандрігон Кароліна, учениця 10 А класу, секція «Природнича»;
Чайка Іванна, учениця 10 А класу, секція «Філологічна»;
Ющишина Вікторія, учениця 9А класу, секція «Суспільна»,
Нагрибецька Катерина, учениця 10Б класу, секція «Математика, інформатика»;
Соколова Юлія, учениця 10А класу, секція «Мистецтвознавство» (психологія);
Гончарова Вікторія, учениця 9А класу, секція «Мистецтвознавство»;
Петрович Анастасія, учениця 9А класу, секція «Мистецтвознавство» (педагогіка).
Вітаємо переможців!
Нехай дух науки та радість відкриттів завжди супроводжують ваш життєвий шлях!
Заступник директора Воротеляк А.В.