ISF World Educational Games – це щорічний захід, який охоплює спадщину Олімпійських ігор, щоб навчити молодь олімпізму, спортивним цінностям, волонтерству та історії олімпійського руху.

            Неділя, повна спорту і культури, пройшла в Стародавній Олімпії та Афінах. Шестиденний захід відправив  учасників і їх вчителів у подорож по історії і цінностях стародавньої Олімпії. Він також залучав їх до різних спортивних та освітніх заходів, таких як регбі та баскетбол 3х3, а різні семінари по спорту й волонтерству, поповнили знання учнів новою інформацією.  Всесвітні шкільні навчальні ігри найкраще поєднують девіз ISF «Освіта через спорт», в той час як участь делегацій Спеціальної Олімпіади розширює можливості ISF у відношенні «Шкільного спорту проти будь-якої дискримінації». Цього року участь у заході взяли делегації з семи країн: Болгарії, КНР, Англії, Франції, Італії, Росії та України.          Представляли Україну на цих іграх учні Рівненського навчально-виховного комплексу «Колегіум» Дячук Софія,  Солодчук Анатолій, Карачун Вікторія, Дзюра Роман, Тарасович Софія, Ковальчук Максим, а також Рівненської гуманітарної гімназії Савонік Влада та Одемчук Олександр під керівництвом вчителя фізичного виховання Олега Левенця.

Саме їм успішно вдалося поєднати навчання і спорт, щоб вибороти путівку у Грецію. До речі, українці вперше взяли участь у Всесвітніх іграх школярів.

            Делегації, які взяли участь в заході, здійснили чарівну подорож від стародавнього до сучасного спорту на історичних і значущих об'єктах, таких як Стародавній стадіон в Олімпії та приміщеннях Міжнародної олімпійської академії, стадіон «Панатінаїкос» (місце проведення 1-их сучасних Олімпійських ігор в 1896 році) та Афінському Акрополі і Парфеноні.  
            Усі вищезазначені об'єкти, які відвідали делегації дали можливість отримати досвід "спорту і культури" всім учасникам.

Учні брали участь у всіх спортивних заходах і були дуже щасливими. А це – біг на Стародавньому Олімпійському стадіоні 1 стадій (192,28 м.), після якого кожен учасник отримав «Kotinos» (лавровий вінок, яким нагороджувались переможці Стародавньої Олімпії).  Разом з федерацією регбі Греції та тренерами взяли участь у навчально-тренувальних іграх та відвідали академію баскетболу Eurohoops в якій познайомилися із зірками європейського баскетболу, чемпіонами Європи Теодоросом Папалукасом – кращим баскетболістом Європи 2006 року за весією ФІБА та Дімітрісом Діамантідісом. Закінчилася зустріч турніром з баскетболу в якій взяли участь змішані команди учасників.

Всі спортивні заходи проводилися з метою зміцнення дружби між делегаціями, слідування спортивних та олімпійських цінностей та перш за все, виховання в учнів почуття радості й глибокого розуміння участі у даному проекті. Саме тому не проводилося жодного рейтингу між індивідуальними

спортсменами та командами, ні медального заліку. Навпаки, всі учні та вчителі отримали Сертифікат учасника.  Команди були утворені організаторами на місці відповідно до спортивної діяльності і включали як хлопців, так і дівчат з різних делегацій.  Молоді люди ще раз показали світу, що вони є поколінням єдності і миру.

             Найважливішим в даному проекті була освітня складова події.   Проводились семінари та лекції з конкретних тем, які читали професори університетів та експерти Міжнародної олімпійської академії Константінос Георгіадіс та Клеа Хаджістефану Папаелліна. Однією з тем на Заході в Греції була лекція на тему «Fair Play»/Чесна гра. Чесна гра є одним з основних ідеалів олімпізму і втілює ряд фундаментальних цінностей, які є не тільки невід'ємною частиною спорту, але мають відношення до повсякденного життя. Учасники  семінару мали можливість на власному прикладі продемонструвати деякі цінності взяті з правил «Fair Play». Правила чесної гри українські школярі продемонстрували на прикладі рухливої гри «Ящірка», яка є дуже популярною у рівненській школі. Гра настільки сподобалась іноземцям, що зібрала найбільшу кількість учасників на локації, де були українці. Тут було жваво і весело. 
            Семінари були пізнавальними для всіх учасників та вчителів.         Міжкультурна зустріч «Вечеря», організована з метою заохочення обміну між різними культурами країн-учасниць стала справжньою родзинкою цього проекту. Учасники мали можливість оригінально представити свої країни та культуру свого народу. Кожна делегація організувала презентацію на тему «Подорож до моєї країни». Зроблено було це у вигляді відео, фотографій та інших оригінальних ідей, наприклад, були й кулінарні страви та напої. Крім того, кожна делегація представила на сцені культуру своєї країни у танцях та піснях. Їхні виступи були дуже емоційними, тому всі учасники і глядачі були задоволені, отримавши заряд бадьорості та енергії. 
            Українці презентували свої сувеніри та національну атрибутику для обміну та подарунків іншим делегаціям, які передали  голова Відділення Національного олімпійського комітету України в Рівненській області, директор комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради» Микола Петренчук, заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, директор культурно-археологічного центру «Пересопниця» Рівненської обласної ради Іван Солодуха та керівник Рівненського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Ярослав Тучак,
            Делегація України мала можливість презентувати свій власний проект під назвою “COOL GAMES”, який у 2018 році було успішно проведено Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України спільно з Українською федерацією учнівського спорту. У дружній атмосфері, з гарним настроєм школярі залюбки брали участь у всіх рухливих іграх та естафетах.

         Своїми враженнями про перебування на 6-th World ISF Educational Games ділиться тренер команди Олег Левенець: «Це неймовірно! Ще зовсім недавно ми раділи перемозі у фіналі Всеукраїнських змагань Cool Games, а вже тепер є учасниками перших історичних для України ігор школярів у Греції.

Сьогодні ми маємо можливість доторкнутися до духу олімпізму, пізнати спортивні цінності та стати частиною всесвітнього шкільного товариства. Це дуже круто!»
            6-ті Всесвітні освітні ігри школярів відбулися за сприяння Міжнародної федерації шкільного спорту ISF. Участь української збірної школярів, яка перебувала на Проекті, відбулася завдяки Міністерству освіти і науки України. 
            Для учасників Заходу цей тиждень був надзвичайно пізнавальним й цікавим, адже вони отримали гарний настрій, задоволення, великий заряд енергії та можливість поспілкуватись з однолітками з інших країн.
            Усі діти отримали пам’ятні призи та сертифікати.
            А Греція запам’ятається для українських школярів на все життя!

Олег Левенець, тренер

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Перейти до панелі інструментів