Організація олімпійської освіти учнів ЗНЗ м.Рівне

28 березня на базі НВК «Колегіум» м.Рівне відбувся семінар для вчителів початкових класів з організації та впровадження олімпійської освіти в навчально-виховний процес школи. Участь у заході взяли 36 педагогів з тридцяти шкіл міста. Метою семінару було ознайомлення вчителів із концептуальними засадами та сучасними підходами з організації олімпійської освіти в початкових класах. На чітке переконання організаторів,  розпочинати формування в учнів знань з олімпійської тематики доцільно саме з молодшого шкільного віку.

Досвідом ділились вчителі фізичної культури навчально-виховного комплексу «Колегіум» Олег Левенець та Рівненської класичної гімназії «Престиж» Анжела Совко. Ці два заклади на сьогодні є єдиними в місті, які входять до переліку шкіл мережі олімпійської освіти.

З доповіддю «Впровадження проекту «Олімпійська освіта в системі навчально-виховного процесу підростаючого покоління в РКГ «Престиж» виступила вчитель цього закладу Анжела Совко, яка поділилась досвідом проведення таких заходів як «Розминка від чемпіона», «Відомі спортсмени Рівненщини». У закладі велику увагу приділяють веденню здорового способу життя та проведенню змістовного дозвілля, тому не оминули увагою участь вихованців у Всеукраїнських спортивних заходах «Спортивна зима» та фестивалі ранкової зарядки «Рух заради здоров’я».

У своєму виступі «Олімпійська освіта – важливий фактор виховання школярів», вчитель НВК «Колегіум» Олег Левенець розповів про вагомість і актуальність поширення  знань  серед  дітей  про олімпійський спорт, його цінності, багату історію, кращих представників світової та української спортивної еліти. Вчитель поділився досвідом проведення «Олімпійських уроків», які у закладі стали уже хорошою традицією, розповів про найбільш ефективні формами  інтеграції олімпійської освіти, а також участю в інших проектах НОК України. Зокрема: «Do like Olympians», «OlimpicLab», «Олімпійське лелеченя», а також участю в проектах Олімпійської академії України «Олімпійський куточок» та конкурсі на «Кращу модель організації олімпійської освіти в школі».

Закінчився семінар проведенням гри «Мандрівка в країну «Олімпія», де вчителі мали можливість перевірити свої знання про спорт та олімпійський рух.